Schronisko

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ... | 12  Następna»    Artykułów na stronie
22-09-2021
 
Dziś przedstawiamy Tosię, cudowną, długowłosą 13 letnią koteczkę, oddaną przez właściciela między innym z powodów zdrowotnych. Gdy Tosia trafiła do schroniska nie czuła się najlepiej, chorowała na przewlekłe zapalenie pęcherza, jej zęby były w kiepskim stanie, jednak nasze panie doktor znacznie poprawiły jej komfort życia heart
Szukamy dla niej domku, który wie co to kocia starość i będzie się umiał zaopiekować koteczką w podeszłym wieku.
Bardzo prosimy o pomoc w znalezieniu domku, który będzie ją kochał do końca jej dni, tak jak na to zasługuje heart
Kontakt w celu adopcji: (89) 526-82-15
Dziś 26 sierpnia!
Międzynarodowy Dzień Psa
 
Wszystkim naszym podopiecznym życzymy szczęśliwych i kochających domów, takich na zawsze, na dobre i na złe. Jak najwięcej ciepła, miłości, a także nigdy nie kończącej się zabawy i smakołyków heart
Zwierzakom, które mają swoich właścicieli życzymy dokładnie tego samego blush
 
Na zdjęciach psiaki, które czekają na domy (od góry):
ABI, LUTKA, SCOT oraz BRYK
19-08-2021

"W dniu 17.08.2021r. w badaniu laboratoryjnym przeprowadzonym przez ZHW Olsztyn stwierdzono wściekliznę u nietoperza, który został podjęty z ulicy Natalii Żarskiej w Olsztynie. W związku z zaistniałą sytuacją zostało wydane rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem wścieklizny.
Zamieszkiwanie nietoperzy w pobliżu siedlisk ludzkich, lasów, parków i zabudowań, a nawet bytowanie w szczelinach znajdujących się w szczelinach budynków mieszkalnych jest zjawiskiem naturalnym. Nietoperze w Polsce podlegają ścisłej ochronie gatunkowej.
Nietoperze, tak jak inne ssaki są wrażliwe na zakażenie wirusem wścieklizny ale ryzyko transmisji zarazka, czyli przenoszenia wirusa między zwierzętami jest niewielkie. U chorych nietoperzy obserwuje się utratę zdolności lotu, nadpobudliwość na dotyk i dźwięk, przewracanie się na grzbiet i aktywność dzienną niespotykaną u zdrowych osobników. Nietoperze nie wykazują agresji.
Należy zdecydowanie zaznaczyć, że kontakt fizyczny z tak zachowującym się nietoperzem może stwarzać ryzyko zakażenia wścieklizną.
Za obszar zagrożony wścieklizną zwierząt wyznacza się teren Miasta Olsztyna ograniczony:
Od północnego wschodu ograniczony terenem zabudowanym osiedla Podleśna wraz z Cmentarzem Komunalnym. Od wschodu, za węzłem kolejowym wzdłuż ul. Stalowej, a następnie wzdłuż ul. Leonharda. Od południowego wschodu ograniczony obszarem osiedla Mazurskie. Od południa ul. Synów Pułku przechodząca w ul. Juliana Tuwima do al. Warszawskiej. Od południowego zachodu częścią osiedla Likusy. Od zachodu obszar ograniczony brzegiem jeziora Ukiel. Od północnego zachodu obszar obejmuje część osiedla Likusy do stacji Olsztyn-Redykajny i następnie wzdłuż granicy lasu rezerwat Redykajny.

W obrębie obszaru zagrożonego:
1. Należy unikać kontaktu ze zwierzętami dzikimi.
2. Nie dotykać zwierząt podejrzanych lub padłych, a w przypadku znalezienia na obszarze zagrożonym martwego nietoperza lub innego dzikiego ssaka należy o tym fakcie powiadomić Prezydenta Miasta za pośrednictwem Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa w Olsztynie, policję lub powiatowego lekarza weterynarii.
3. Psy powinny być trzymane na uwięzi, wyprowadzane na smyczy, koty trzymane w zamknięciu.
4. Bezwzględnie należy dopełnić obowiązku corocznych szczepień psów przeciw wściekliźnie".

Informacje z portalu Bezpieczny Olsztyn - link do informacji

18-08-2021
Do adopcji polecamy malutką, czarną, puchatą kuleczkę. Maluszek to chłopiec, ma około dwóch miesięcy i pilnie poszukuje swojego człowieka. Prosimy o przemyślaną decyzję o adopcji heart 
 
Kochani,
Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie serdecznie zaprasza do polubienia nowej strony, na której będziemy przedstawiać do adopcji wyłącznie koty oraz kocięta z naszego Schroniska.
Bardzo prosimy o odwiedzanie i polecanie znajomym strony będzie to szansa dla naszych wspaniałych podopiecznych na znalezienie cudownych domków heart
Pozdrawiamy i zapraszamy do odwiedzin wszystkich zwierzolubów. Być może czeka tam na Ciebie Twój przyciaciel kot? angel
Prosimy klinkąć w link, który znajduje się poniżej:
31-07-2021

AKTUALIZACJA! SOFOKLES ZOSTAŁ ADOPTOWANY PRZEZ DOM TYMCZASOWY heart

Sofokles, bo tak ma na imię ten 3-miesięczny chłopczyk, to wulkan energii. Kociak uwielbia zabawy piłeczką, wędką oraz szarpakiem, jednak najbardziej lubi głaskanie po brzuszku, wtedy słodko mruczy smiley Chłopiec jest czyściutki, nauczony korzystania z kuwetki, je karmę dla kociąt, zarówno suchą, jak i mokrą (proszę pamiętać, że im lepszej jakości będzie, tym kot dłużej będzie się cieszył dobrym zdrowiem). Mały jest bardzo błyskotliwy i ciekawski, zawsze chętny do zabawy, nie ma w nim cienia agresji. Aktualnie przebywa w domu tymczasowym, gdzie mieszka z psem i dogaduje się z nim bez problemu heart

Sofuś posiada mikroczip identyfikacyjny oraz wszelką profilaktykę weterynaryjną stosownie do jego wieku. Obowiązuje procedura adopcyjna ze Schroniskiem dla Zwierząt w Olsztynie.

Należy pamiętać, że adopcja zwierzęcia to zobowiązanie nawet na kilkanaście lat.

Prosimy o udostępnianie postu i o pomoc w szukaniu jak najlepszego domku dla malucha.

20-07-2021
Ariel został dostarczony do naszego Schroniska 18 czerwca 2019 roku z ulicy Barcza, jako „kotka wolnożyjąca na zabieg sterylizacji”, po oględzinach lekarzy weterynarii okazało się, że Ariel jest chłopcem, a jego szacowana data urodzenia to 2017 rok smiley
 
Od początku wiedzieliśmy, że Ariel jest kotem, który nie odnajdzie się na wolności, a do pełni szczęścia potrzebuje człowieka. Przez okres pobytu w Schronisku Ariel dał się poznać jako niezły chuligan, który niestety nie dogaduje się z innymi kotami. Ariel ma problem z obroną zasobów, jest bardzo zaborczy o miskę z jedzeniem i okazuje to całym sobą, okładając inne kotki po nosie łapkami, gdy któryś z nich chce skubnąć mu trochę jedzenia. Chłopak jakiś czas temu troszkę się pochorował, zestresował się nową przebojową lokatorką w kociarni i aktualnie jest po przebytym zapaleniu pęcherza. Na szczęście wszystko jest już z nim dobrze i Ariel ma się świetnie. Kotek niezbyt przepada za wszelkiego rodzaju zabiegami weterynaryjnymi, typu pobieranie krwi, obcinanie pazurków.
 
Osoba, która będzie chciała adoptować Arielka musi wykazać się do jego humorków dużą cierpliwością. Mimo jego grymasów Ariel to bardzo sympatyczny kot.
 
Szukamy mu najlepszego domku heart
 
W celu rozmowy o adopcji prosimy kontaktować się pod nr tel.: (89) 526-82-15
 
20-07-2021

AKTUALIZACJA! DO ADOPCJI ZOSTAŁA JUŻ TYLKO DZIEWCZYNKA smiley

Wspaniałe kocie rodzeństwo szuka odpowiedzialnych i kochających domków. Dwie dziewczynki i 1 chłopak czekają w Schronisku heart Prosimy aby pamiętać, że adopcja to zobowiązanie nawet na kilkanaście lat smiley

W celu rozmowy o adopcji prosimy o kontakt pod numerem telefonu (89) 526-82-15

8-07-2021
Runner – schroniskowy biegacz. W pełni zasłużył na swoje imię. Przyczyną jego wypraw nie jest jednak miłość do biegania, czy radość z szaleństw po lesie. Chłopak panicznie boi się burzy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Runner potrafi wyjść dosłownie z każdej klatki. Otwiera schroniskowe zamki, jest w stanie wygiąć pyskiem kratę, byleby tylko uciec do… człowieka lub kotów.
Podczas burzy Runner nie ucieka byle gdzie. Zawsze biegnie po pomoc do jednego z pracowników. W tej trudnej dla siebie sytuacji szuka wsparcia innej istoty, nieważne czy to człowiek, drugi pies, czy kot. Jego strach przed burzą oraz pomysłowość w otwieraniu pomieszczeń nie raz wpakowała go w tarapaty. Chłopak ma jednak dużo szczęścia i zawsze wychodzi z kłopotów obronną łapą. Drugim problemem Runnera jest chore serce, które bardzo źle znosi okres letni i sylwestrowy. Dużo lepiej znosi stres, gdy ma wsparcie opiekuna i wiemy, że przy swoim człowieku odnajdzie spokój i ukojenie, na które w pełni zasługuje.
Jest posłuszny, uwielbia kontakt z człowiekiem, nie jest agresywny. W domu potrafi zachować czystość i nie niszczy, gdy zostaje sam. Ze względu na swoje zapędy do ucieczek, nie może mieszkać na posesji oraz zostawać na niej bez nadzoru. Odnajdzie się w domu z innymi zwierzętami i starszymi dziećmi.
Runner czeka już 6 lat. Czy ktoś da mu szansę na bezpieczny kąt i miłość swojego opiekuna?____________________________
Imię: RUNNER
Numer rejestru: 17/2021
Szacowana data urodzenia: 2013 rok
W schronisku od: 22.12.2015
Wielkość: duży
Tel. 89 526 82 15
Runner brał udział w sesji Zwierzaki jak z bajki
2-07-2021

Nasze cudowne kocie dzieci polecają się do adopcji. 1 dziewczynka i 3 chłopców szukają odpowiedzialnych i kochających domków. W celu rozmowy o adopcji prosimy o kontakt z biurem Schroniska (89) 526-82-15 heart

 

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ... | 12  Następna»    Artykułów na stronie